10. 10. 2016

SAVAK (USA) + PACINO

22.10. Brno - Kabinet Múz

 


SAVAK (USA)
All star team SAVAK (čti “sah-vawk”) složený z veteránů kapel Obits, The Make Up, Nation of Ulysses, Holy Fuck, French Toast, Ted Leo and the Pharmacists, Edsel, Silent Majority, The Cops, ...vznikl v roce 2015 a na svém kontě má letošní debutovou desku "“Best of Luck in Future Endeavors”. “Punk plus… something else”, tak popisuje velmi výstižně v jednom rozhovru svoji hudbu kytarista/zpěvák Sohrab Habibion. Kořeny v raném 80´s HC bereme jako samozřejmost (cover MDC mluví za vše) od lidí s Dischord kořeny. Ale jak už v předešlé kapele OBITS, kde vystopujeme hned tři členy, byl hudební vliv okořeňen napříč žánry (klasický r´n´r, blues, garage punk, indie rock, post-punk) tak i časovým obdobím. Hudební minulost se tentokrát ozývá snad ještě víc. SAVAK samotné by snad šlo přirovnat k boxerskému zápasníkovy, který po svém právě proběhlém zápase počítá v zákulisí své rány. Nahromaděný adrenalin VS. touha vrátit svůj vnitřní koloběh do přirozeného stavu a tepu. OBITS před pár lety v brněnském Yachtu, nadchli pořadatele svoji pokorou, osobitým humorem a lačností po muzice. Přítomné návštěvníky pak omráčili kytarovou souhrou, přirozenou jednoduchostí a hudbou, která strašně "makala" ačkoliv byla vlastně zcela oproštěna touhou po hledání inovace zakaždou cenu. A to je přesně to, co očekáváme i tentokrát od SAVAK.
Evropské turné s kapelou odjede bubeník Alexis Fleisig (Girls Against Boys, Paramount Styles, Soulside, Bellini, ex-Obits).
https://savak.bandcamp.com/album/best-of-luck-in-future-endeavors
http://www.savakband.com/
https://www.facebook.com/savakband

PACINO 
Orlovské trio funguje jako stroj času, který nás teleportuje do zlatého období devadesátek. Indie rock, post-punk, emo, grunge. Melancholie, kytarové vybrnkávačky, české texty a k tomu přirozený tok energie. Období, které ohraničují kapely Sebadoh, Polvo, Van Pelt a vydavatelství Sub Pop / Touch and Go. Když už město Orlová tak samozřejmě s členem Anne M. Christiansen.
https://pacino.bandcamp.com/
http://cheechaakfest.com/pacino/Žádné komentáře:

Okomentovat