6. 1. 2014

KONCERTNÍ ÚNOR 2014
11.2. BRNO - Kabinet Múz: 

THE ESTRANGED (US), ADACTA (SK), MY DEAD CAT


Duch JOY DIVISION a starých THE CURE hraných s drivem WIPERS znovu ožívá. Komplet mužská část REMAINS OF THE DAY a tedy i členové FROM ASHES RISE, HELLSHOCK, WARCRY, ... se vrací po třech letech zpátky do Brna se svým temným melodickým postpunkem rochnícím si v trpké náladě okleštěné výraznou basovou linkou. Po řadě singlů a dvou vydaných deskách, přichází toto trio s novou řadovkou (opět u Dirtnap a Sabotage records), která jasně dává znát, že za tři roky od poslední nahrávky se THE ESTRANGED vymanili ze zvuku svého města. Odér Wipers je přehlušen vlivem soundu britského new wave / post-punku. Melancholická nálada je podtržena rafinovaně melodickým vokálem a utvrzena kytarovými aranžemi ve kterých lze vystopovat školu The Afghan Whings.


https://www.facebook.com/pages/The-Estranged/122907534456142?fref=ts
http://sabotagerecords.bandcamp.com/album/the-estranged-s-t-lp
https://sabotagerecords.bandcamp.com/album/the-estranged-type-foundry-session-vol-1
http://sabotagerecords.bandcamp.com/album/the-estranged-subliminal-man-lp
http://sabotagerecords.bandcamp.com/album/the-estranged-static-thoughtsTento večer jim budou asistovat dvě Československé kapely. Brněnští MY DEAD CAT právě usilovně pilují ve studiu  na své v pořadí druhé velké desce a očekávat můžeme tak i nový materiál z jejich osobitého mixu dance indie punku.. Bratislavské ADACTA zaručeně potěší fandy hc/crustu a nutno dodat, že i tato parta před pár týdny nahrála nový materiál.


 14.2. Brno - Vegalité

AUTISTIC YOUTH (USA), CATHOLIC GUILT (A),
RÜBÄNÏSKÖ


Kapela AUTISTIC YOUTH hraje melodický HC/punk, který v sobě nezapře své rodné město Portland (temná nálada kapel WIPERS, RED DONS), živočišnost Kalifornie (ADOLESCENTS) a dánský okázalý šmrnc (NO HOPE FOR THE KIDS). Zvonivá hra kytar, sborové chytlavé vokály a hlavně energie. Autistic Youth se za deset let trvání vrací již potřetí do Evropy, stylově s třetí novou fantastickou deskou "Nonage", která vyšla ve spolupráci Dirtnap / Sabotage / Taken By Surprise records.  S novou nahrávkou vsadili ještě více na melodičnost a sborovou rozdováděnost, která se zaryje hluboko pod kůži. Hrdý člen portlandského trojlístku Red Dons – The Estranged - Autistic Youth zavítá do Brna na jediné vystoupení široko daleko!
http://www.autisticyouth.com/
https://www.facebook.com/autisticyouth?fref=tsRakouská parta CATHOLIC GUILT funguje jako stroj času, který nás vrátí na počátek 80tých let, kdy světem  vládl jedovatý a úderný hardcore/punk. Členové BØREDØM se opět hlásí o slovo, tentokrát s další svojí kapelou. Catholic Guilt mají ve své diskografii kromě dema a  split LP s INU, také zbrusu nový singl „Futile Attempts“. 

http://catholicguiltpunx.bandcamp.com/


Celý večer odstartují slovenští RÜBÄNÏSKÖ svým „primitiv hc/punkem“. Dáša Fon Flaša se po týdnu vrací do Vegalité, tentokrát s celým svým teamem.

Žádné komentáře:

Okomentovat