9. 4. 2012

První koncert 9.5. Brno Fléda


NO PROBLEM (CAN), STRANGE ATTRACTOR (CAN), MY DEAD CAT
9.5. Brno – FlédaJiž několikrát se v Brně potvrdilo, že spojení kanadských kapel a vydavatelství Deranged records (nahrávky kapel Burning Love, Statues, Fucked Up, ale i Leatheface atd.) zaručuje kvalitní neobvyklý koncertní zážitek.

NO PROBLEM (Kanada) – čtveřice z Edmontnu se drží osvědčeného hesla „zpátky ke kořenům“. A tak v jejich pojetí hc/punku je cítit jasný odkaz ke zlatým 80tkám, kdy svá pódia ovládaly spolky jako Circle Jerks, Adolescents, D.O.A.  Debutová deska těchto kanadských spratků, nadchne všechny milovníky starých časů, kdy v HC/punku se nehrálo na to mít nejlepší účes a své nahrávky co nejvíc studiově přeprodukovat. Velké riffy a přesto pěkná porce melodie, sbory, ďábelské nasazení a špína za nehtama. Pokud truchlíte nad tím, že FUCKED UP už nezní tak jako před vstupem k vydavatelství Matador? Není co řešit, jsou tu No Problem. A aby to bylo stylový Johan Falco právě z Fucked Up/Career Suicide těmhle hochům pomáhal při natáčení desky. Živá vystoupení jsou pak umocněna neposedným frontmanem, který si své odzpíval v Wednesday Night Heroes .
Video:


STRANGE ATTRACTOR (Kanada)  - osazenstvo téhle party není v Brně třeba dlouze představovat, protože v řadách najdeme komplet sestavu kapely STATUES, která zpacifikovala  klub Yacht před dvěma lety. Strange Attractor v sobě neotřelým způsobem pojí to nejlepší z neurvalého rock´n´rollu, svůj nakřáplý sound nedělá ostudu čítankovému garage rocku a geniální powerpopové melodie kloubí s elegancí britského punku z období konce 70tých let. K tomu je potřeba přidat teatrálnost živého provedení a tak důležitý nadhled.
Video:Vzájemná sympatie, která proběhla před lety mezi společným koncertem Statues a MY DEAD CAT, jasně ukázala, že žádná jiná parta nemůže Brno reprezentovat lépe než právě oni. Hudební chapadla MDC se nebraní ničemu a tak tu najdeme taneční indie dance punkovou rozdováděnost spojenou s retro punkovou úderností, umocněnou new wave melancholií. Práce na nové desce vrcholí a toužíte-li si diskografii prozatím doplnit o starší kousky, tak pak vše potřebné najdete na http://www.mydeadcat.cz/ .
 
Video:

1 komentář: